Produkty

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Dnes jsou žampiony pěstovány po celém světě. Pěstování má dlouholetou tradici spadající již do 17. století, kdy se začínají ve Francii postupně pěstovat na záhonech. Žampiony jsou v gastronomii nejvíce užívané houby. Mají hladké, bílé či hnědé klobouky. Po celém světě jsou žampiony součástí jídelníčku řady národních kuchyní. U nás jsou nejvíce rozšířeny žampiony zahradní, bílé, krémové nebo portobello.

ŽAMPION BÍLÝ

Žampion bílý je nejvíce oblíbený v Evropě. Země jako je Anglie, Francie, Maďarsko a Itálii preferují o něco výraznější žampion krémový, avšak v současné době je nejvíce rozšířený právě žampion bílý.

ŽAMPION KRÉMOVÝ

Žampion krémový je chuťově více výrazný, než žampion bílý. Např. v Itálii se krémový žampion servíruje nakrájený na velmi tenké plátky, bez jakékoli úpravy, jako součást listového salátu.

ŽAMPIONY PORTOBELLO

Žampiony portobello jsou výborné na steaky, díky svému většímu vzhledu a výraznější houbové chuti. Oblíbené jsou také naložené v koření nebo grilované.

Naše produkty

BÍLÉ ŽAMPIONY VOLNÉ

Hmotnost: 3 kg / 2,5 kg v přepravce

BÍLÉ ŽAMPIONY BALENÉ

Hmotnost: 250g / 500g / 1 kg

BÍLÉ ŽAMPIONY KRÁJENÉ

Hmotnost: 100g / 200g

KRÉMOVÉ ŽAMPIONY VOLNÉ

Hmotnost: 3 kg v přepravce

KRÉMOVÉ ŽAMPIONY BALENÉ

Hmotnost: 200g / 250g

PORTOBELLO VOLNÉ

Hmotnost: 2 kg v přepravce

PORTOBELLO BALENÉ

Hmotnost: 220g

ŽAMPIONY PRO ZDRAVÍ

Žampiony obsahují 2 % plnohodnotných proteinů, tedy přibližně stejně jako brambory, jen s tím rozdílem, že obsahují méně než třetinu kalorií. Jsou bohaté na vitamin B1, B2, niacin a kyselinu listovou, jakož i na draslík, fosfor, železo a stopové prvky. Žampiony obsahují biotin, který má blahodárný účinek na vlasy, nehty a pokožku.

ŽAMPIONY V KUCHYNI

Lze je použít při přípravě předkrmů, polévek, omáček, omelet, pod masa, jako součást hlavního jídla a do salátů. Mladé žampióny se nakládají do kyselých nálevů a jsou pak vítanou nízkokalorickou přílohou salátů či pokrmů z masa. U polévek, omelet a omáček. Jsou ceněny jako jemná kořenitá přísada.Reference

Dlouholeté zkušenosti na českém trhu
Dodavatel předních obchodních řetězců

Certifikace a ocenění

Volné pozice

V současnosti nenabízíme žádné volné pozice

Zobrazit na mapě
Průmyslová 535, 763 17 Lukov