Produkty

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Hlíva ústřičná je houba s všestranným použitím. Klobouky hlívy ústřičné svou barvou a tvarem připomínají větší ústřice, odtud pochází i druhové pojmenování. Klobouky jsou v mládí sklenuté s podvinutým okrajem. Chuť je nasládlá, vůně silně příjemně houbová. První pokusy o vypěstování hlívy ústřičné jsou zaznamenány v Německu v roce 1917. V současné době je hlíva ústřičná široce rozšířená houba, celosvětově je po žampionech a shiitake třetí nejdůležitější pěstovanou houbou. Ročně se jí vypěstuje kolem 2,5 milionu tun. Největšími světovými producenty hlívy je Čína, Filipíny, Pákistán, Nigérie a USA.

Naše produkty

HLÍVA ÚSTRIČNÁ VOLNÁ

Hmotnost: 2kg / 5kg v přepravce

HLÍVA ÚSTRIČNÁ BALENÁ

Hmotnost: 200g / 300g

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ PRO ZDRAVÍ

Konzumace hlívy příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Zvyšuje odolnost proti infekcím a zvyšuje tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Uvolňuje svaly a klouby, posiluje cévní systém. Díky bohatému zdroji vitaminů a minerálu v této zázračné houbě, lze srovnávat konzumaci s vitamíny obsaženými v zelenině.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ V KUCHYNI

Lze ji použít do hotových jídel, polévek, omáček, do masových nebo zeleninových směsí. Hlívu lze konzervovat v různých nálevech a kombinacích se zeleninou, zkvasit jako zelí nebo udit.Reference

Dlouholeté zkušenosti na českém trhu
Dodavatel předních obchodních řetězců

Certifikace a ocenění

Volné pozice

V současnosti nenabízíme žádné volné pozice

Zobrazit na mapě
Průmyslová 535, 763 17 Lukov